Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man: The Legend of Spider-Clan » Spider-Man: The Legend of Spider-Clan #3

Spider-Man: The Legend of Spider-Clan #3

Spider-Man: The Legend of Spider-Clan #3

“Legend of the Spider-Clan” part 3: Choices

Postacie
Cytat

Devil Hunter: “This is a rescure mission. I’m here to save your soul. Now die.”

Streszczenie

W kanałach członkowie Shadow Clan spuszczają Peterowi porządne lanie. Baal mówi mu, że chłopak musi zaufać ciemności, ale ten wciąż się jej opiera. Wobec tego sam zaczyna tłuc bohatera. Peter w końcu wpada w szał i okładając Baala, pyta, czy tego chciał. Gdy się uspokaja, Baal odpowiada twierdząco. Stwierdza, że Peter będzie największym wojownikiem jego klanu.

 

Murdock zapewnia, że dzięki rzeczom Petera jego wyostrzone zmysły łatwo go zlokalizują. Ale ponieważ siostra May zginęła przez ten sam amulet, który nosi chłopak, to postawi sprawę jasno - jedynym sposobem, aby ocalić jego duszę, jest zabicie go. Nie przekonują go usilne protesty May, która obiecała swojej siostrze, że nie pozwoli skrzywdzić jej syna.

 

We śnie Peter widzi młodsze wersje May i jej siostry, Kiri, podziwiające zachód słońca. May uznaje go za wyjątkowy, a gdy Kiri się z nią nie zgadza, mówi jej, że kiedy się zakocha, wszystko, co zwyczajne, stanie się dla niej wyjątkowe. Akurat wtedy pojawia się narzeczony May, Shinji, więc Kiri zostawia oboje samych. Peter pyta się mistrza, czemu mu to pokazuje, ale zamiast twarzy sensei Bena widzi zdeformowaną twarz swojej ciotki i słyszy pytanie, jak mógł jej to zrobić. Budzi się z krzykiem w łóżku, w siedzibie Shadow Clan. Baal daje mu jeść i wyjawia, że po inicjacji spał przez kilka dni. Chłopak chce biec do domu, ale Baal zaczyna wypytywać go o rodzinę i przyjaciół, których nie ma za dużo. Oferuje mu prawdziwy dom wśród jego klanu i przyszłość wielkiego wojownika, o ile odrzuci swoje dawne życie.

 

Otto Octavius żali się swojej nowej ośmiornicy. Gdy był nastolatkiem, jego mentor wróżył mu wielką przyszłość. Otto nie chciał go zawieść i całkowicie poświęcił się nauce, odsuwając od przyjaciół i rodziny. Ale zamiast zostać kimś wielkim, skończył jako podrzędny nauczyciel.

 

Harry dziwi się, że jego kumple chcą zwinąć się z imprezy w jego ulubionym klubie. Oni jednak uważają to miejsce za beznadziejne, a do tego pełne dziwnych ludzi. Wściekły Harry wrzeszczy, że znajdzie sobie prawdziwych przyjaciół w klubie, a tym każe odstawić do domu jego wóz. Flash prosi resztę paczki, żeby nie byli za surowi dla Osborna - to wszystko przez jego problemy z ojcem.

 

Jeden ze sługów Osborna wyjaśnia mu, że nie mają szans wobec Shadow Clan. Sam Norman przyznaje, ze nawet Venom i Kuri Kunji nie wystarczą, aby sobie z nimi poradzić. Pozostaje mu tylko jedno wyjście, choć będzie go to kosztować duszę - zabija sługę i za pomocą jego krwi odprawia rytuał, który przemienia go w zielonego potwora, otoczonego przez całe stado małych Goblinów.

 

Devil Hunter pojawia się przy wejściu do kanałów i morduje strzegących go członków Shadow Clan Wchodzi do środka, nie wiedząc, że jego tropem podąża tajemniczy ninja odziany w biel. Tymczasem przy innym wejściu przemieniona w Black Cat Felicia dostaje instrukcje od swojego twórcy - jeżeli nie dostarczy mu amuletu w ciągu doby, umrze, tym razem na dobre. Dziewczyna zapewnia go, że dotrzyma umowy. Nad jeszcze inną częścia kanałów zgromadzili się członkowie Kuri Kunji. Venom stwierdza, że Shadow Clan jest zbyt potężny, aby zdołali go sami pokonać, dlatego poczekają na rozwój wypadków i wykończą tych, którzy przeżyją nadchodzącą bitwę.

 

Devil Hunter zakrada się do kryjówki Shadow Clan i staje nad łożem Petera. Wbija swoje ostrza w jego pierś, ale chłopak jakimś cudem przeżywa i zrywa się z krzykiem ze snu. Gdy Devil Hunter chce go dobić, nagle pojawia się Black Cat, a za nią biały ninja. Przebudzeni członkowie Shadow Clan atakują całą trójkę, gdy nagle amulet znów pokrywa Petera kostiumem. Gdy Baal spodziewa się, że chłopak pomoże mu zabić intruzów, Venom wydaje swoim ninja rozkaz do ataku. Rozpoczyna się bitwa, w której praktycznie każdy walczy z każdym. Peter dopada do białego ninja, który demaskuje się - to jego ciotka May. Chłopak krzyczy, że nie potrafi odzyskać kontroli. I zadaje cios.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Spider-Man: The Legend of Spider-Clan #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.