Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man: The Legend of Spider-Clan » Spider-Man: The Legend of Spider-Clan #5

Spider-Man: The Legend of Spider-Clan #5

Spider-Man: The Legend of Spider-Clan #5

“Legend of the Spider-Clan” Part 5: Redemption

Postacie
Cytat

Spider-Man do Green Goblina: “You look like you’ve been in the sun all day, in the clubs all night, and bent over the toilet all morning.”

Streszczenie

Wczesnym rankiem Flash zbiera cała swoją paczkę w szkole - Harry rozmawiał z nim przez telefon, ale brzmiał dziwnie, a przed chwilą przestał odbierać. Podejrzewa, że może być gdzieś w szkole, ale gdy chce z kumplami sprawdzić salę gimnastyczna, drogę zagradza im doktor Octavius. Jest głuchy na ich prośby, gdy nagle drzwi do sali same się otwierają, a jakiś głos zaczyna gadać o pewnej odmianie głowonoga. Rozumie, czemu tak fascynują one Octaviusa, więc ma zamiar przerobić go na jednego z nich. Gdy zapalają się światła na sali, Green Goblin ujawnia się i rzuca na dzieciaki swoje gobliny. Do sali wpada Spider-Man, który staje przed demonem, obrażając go. Norman zaczyna rzucać w niego bombami dyniowymi, praktycznie miotając nim po całej sali. Po jednym z takich ciosów Peter ma zaćmienie i znów nachodzi go wizja - widzi swojego mistrza. Sensei Ben każe mu się skupić - musi wykorzystać technikę pajęczego zmysłu. Chłopak stara się i osiąga sukces - z łatwością unika ataków Green Goblina. Niektóre z bomb, których unika, wysadzają ścianę, odsłaniając toaletę, w której siedzi… kompletnie naćpany Harry. Chłopak ledwo zachowuje przytomność, a gdy Norman podchodzi do niego, prosi, żeby go nie nienawidził. Octavius wzywa ambulans. Smutny Norman płacze, że chciał tylko zwrócić mu matkę, a nie stracić syna.

 

Devil Hunter obserwuje, jak Harry jest odwożony do szpitala, a jego ojciec - na policję. Cieszy się, że wszystko dobrze się skończyło - Baal nie żyje, a Shadow Clan został zniszczony. Nawet Peter zdołał uwolnić się od klątwy amuletu. Zdejmuje hełm i odchodzi, nie wiedząc, że obserwowała go ostatnia ocalała członkini Shadow Clan.

 

Peter w szpitalu czeka na wyniki badań ciotki, gdy nagle podchodzi do niego Felicia i całuje go na oczach wszystkich jego kumpli, którzy doznają przez to szoku. Gdy lekarz mówi mu, że jego ciotce nic nie będzie, Peter zostaje wyciągnięty ze szpitala przez Felicię na mały wypad.

 

Peter budzi się rano na dachu jakiegoś bloku, Znajduje list od Felicii, która przeprasza, że musiała odejść bez pożegnania. Każe mu mieć oko na Mary Jane - dziewczyna wyraźnie się w nim podkochuje.

 

Black Cat wręcza amulet swojemu szefowi - w zamian za zatrzymanie odliczania jej systemów ku samodezaktywacji. Kiedy odchodzi, Kingpin budzi amulet. Dzięki niemu odrodzi się, a po śmierci Venoma Kuri Kunji znów wróciło w jego ręce.

 

W szpitalu Peter i May cieszą się, że udało im się wyjść cało z tej przygody, a amulet prawdopodobnie został zniszczony. Słysząc o poświęceniu Venoma, May stwierdza, że nawet w mrocznej duszy jej syna musiało tkwić trochę światła. Akurat w tej chwili wchodzi Mary Jane, a May żartobliwie strofuje Petera, że ten nie przedstawił ich sobie wcześniej. Patrząc na dziewczynę, May prosi, aby teraz zostawili ją samą, bo chciałaby odpocząć. Peter i MJ idą zjeść śniadanie..

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Spider-Man: The Legend of Spider-Clan #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.