Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man: Reign » Spider-Man: Reign #4

Spider-Man: Reign #4

Postacie
Cytat

Dziewczyna: "Let me tell you a thing about hope! Hope has three daughters: Anger at the state things have fallen into. Courage to fight to make things right. And the third daughter is truth."

Streszczenie

Spider-Man wspina się po ścianie Olympus Tower, unikając patrolujących budynek łotrów. Tymczasem na dole grupa młodzieńców staje przed wrotami i strzegącym ich oddziałem Reign. Sandman każe im się rozejść, dowodząca nimi dziewczyna jednak, bijąc w dzwon, stwierdza, że mają dość uciekania. Dźwięk ten rozprasza Venoma, Waters każe więc Flintowi pozbyć się "terrorystów", grożąc mu detonacją ładunku wybuchowego ukrytego w jego ciele. Łotr po raz ostatni próbuje przekonać ją po dobroci, stwierdzając, że nie może mieć nadziei na to, że wygra. Ta więc przytacza sentencję o nadziei – ma ona trzy córki: Wściekłość na stan świata, Odwagę, by go zmienić, i Prawdę. To mówiąc, zdejmuje swoją maskę. Gdy Sandman rozpoznaje w niej swoją córkę, ta przybiera kamienną formę, a wtedy Reign otwiera w jej stronę ogień. Widząc to, Sandman każe im przestać, w końcu zaczynając ich powalać. Gdy w końcu mu się to jednak udaje, dziewczyna jest już w kawałkach.

Gdy dzwon ucicha, Venom zaczyna wyczuwać Spider-Mana, a Waters przekazuje to Electro. Ten przepuszcza prąd przez ściany budynku, a wtedy Pająk wpada przez okno, powalając go. Dillon powstaje jednak, a wtedy, przez spryskiwacz, do pomieszczenia dostaje się Hydro-Man. Celnie wycelowaną pajęczyną jednak Spider powala Electro, który wpada na swego kompana, a sprzężenie powala ich obu. Niedługo później heros zostaje zaatakowany przez Scorpiona, unika jednak jego ciosów i wykopuje go przez okno. Wtedy jednak zaczyna kręcić mu się w głowie, a po chwili staje przed nim Mary Jane, ujawniając, że nigdy go nie kochała. Spider powala "ją" jednak, ujawniając, że tak naprawdę był to Mysterio używający gazu halucynogennego. Okazuje się jednak, że czeka na niego też Kraven.

Na zewnątrz Sandman zwalcza atakujące go symbioty, prosząc swoją nadal "skamieniałą" córkę, by skoncentrowała się na częściach swego ciała i złączyła je z powrotem tak, jak on to robi.

Wewnątrz Kravinoff stwierdza, że niektórzy afrykańscy wojownicy zjadają przed walką trujące grzyby, by nie bać się śmierci, po czym wdycha gaz Mysterio, zauważając, że Pająk nie odczuł jego pełnych efektów dzięki swojej masce. Ten więc podciąga ją i bierze wdech, po czym zaczyna pędzić na Łowcę. Jego halucynacje przybierają postać wszystkich, których zawiódł, nie mają jednak na niego wpływu – i tak widzi ich każdego dnia. Chwilę i szesnaście pojemników z pajęczyną później unieruchamia Kravena i udaje się dalej.

Na zewnątrz symbioty zostawiają Sandmana w spokoju, kierując się do środka wieżowca, ten więc zwraca się do córki, szczęśliwy, że udało im się wyjść z tego cało – wtedy jednak zauważa, że części jej ciała nie są już kamienne. Powstawszy, każe swoim ludziom wrócić do swoich rodzin, samemu udając się do środka Olympus Tower.

Na szczycie budynku Spider-Man staje przed Venomem, który oświadcza, że dzięki Watersowi udało mu się to, czego Parker nigdy nie osiągnął – uratował miasto. Gdy heros jest zaskoczony, że przeciwnik cały czas był umotywowany przez ich dawną "relację", ten wybucha, wytykając mu, że ściągnął go na obcą planetę, po czym porzucił. Wzywa swoich "braci", którzy atakują Pająka, a gdy Waters nadal próbuje zapewniać, że wszystko dobrze się skończy, heros zauważa, że jego "kompan", kosmiczny symbiot, dopiero co pożarł dziesiątki ludzi, burmistrz zaczyna więc uciekać. Po chwili wpada jednak na Sandmana, który stwierdza, że polityk ma coś, czego potrzebuje.

Mary Jane odnajduje Petera zastanawiającego się, jak może ona go kochać, skoro nie jest nawet w stanie przeciwstawić się grupce szkolnych osiłków. Ta stwierdza jednak, że nie kocha go za to, że może stłuc innych – ale dlatego, że choć może, zdecydował się tego nie robić. Zdejmując jego okulary i zakładając maskę powtarza, że go kocha i że niedługo się spotkają, na razie jednak musi zrobić coś, czego tylko on jest w stanie dokonać.

Ludzie na ulicach obserwują, jak Spider-Man zaciąga symbioty na szczyt Olympus Tower, gdzie zaczyna z nimi walczyć. Szybko traci przewagę, wtedy jednak na miejscu zjawia się Sandman, który wyjaśnia mu, że Waters umieścił w ciałach całej Szóstki materiały wybuchowe, których używał do kontrolowania ich. "Przenika" przez Pająka, pozostawiając w jego dłoni detonator zdobyty od Watersa, po czym daje się pożreć przez symbioty. Spider zauważa, że ładunki są teraz rozmieszczone po całym budynku i uruchamia detonator, wysadzając Olympus Tower i symbioty.

Jakiś czas później. Jameson, przejąwszy kontrolę nad kanałem Daily Bugle, oświadcza, że Nowy Jork wrócił do dawnego "porządku", w którym przez miasto snują się zamaskowani super-"terroryści", i życzy im powodzenia. Tymczasem jeden z barów w mieście zostaje zaatakowany, niedoszły rabuś zostaje jednak oplątany pajęczyną. Parker stwierdza, że pewnego dnia znowu zobaczy się z Mary Jane, na razie jednak ma pewne obowiązki.

Autor: S_O

Galeria numeru

Spider-Man: Reign #4 Spider-Man: Reign #4 Spider-Man: Reign #4 Spider-Man: Reign #4 Spider-Man: Reign #4 Spider-Man: Reign #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.